fbpx

Earth Signature kõrgkvaliteetne kurkumisegu

29.52 

Kurkum (Curcuma Longa) on ingveri perekonna esindaja. Teda on kasutatud Ajurveeda ja Hiina meditsiinis juba ammustest aegadest. Tänapäeval kogub kurkum populaarsust kui väga võimeka tervisliku toiduna. Kurkumis on ära määratud üle kahesaja erineva koostisosa. Kõige olulisemad bioaktiivsed koostisosad kurkumis on rasvas lahustuvad polüfenoolsed pigmedid nimega kurkuminoidid. Need annavad kurkumile äratuntava kollakas-oranzi värvi. Kurkum on ka väga hea raua, kaaliumi, magneesiumi ja tsingi allikas. Lisaks sisaldab ta vajalikke rasvhappeid omega-3 ja omega-6, mida organism ise toota ei suuda ning mida on võimalik saada ainult toitudest. Enim tuntud kurkumit kasvatatakse Alleppey regioonis, mis asub Keralas Lõuna-Indias.

Miks kasutada kurkumit?
Kurkum on läbi aegade teada-tuntud oma immuunsust tugevdavate, põletikuvastaste ja antioksüdantsete omaduste poolest. Loe lisa kurkumi kasulikuse kohta.

 

Kurkum valmis tarbimiseks

EARTH SIGNATURE® kõrgeima sordi kurkumi segu on võimas mikstuur kvaliteetsest kurkumist ja vajalikest toitaineterikastest ürtidest ja vürtsidest. See on punakas-oranz pulber, millel tunnuseks on puine aroom ja klassikaline tugev piprane maitse. Sobib väga hästi kodustele toitudele, smuutidele ja lattele. Kurkumi segusse on lisatud musta pipart, mis sisaldab 95% piperiini. Piperiin tõstab paljude toidulisandite biosaadavust läbi suurenenud imendumise. Kurkumiini imendumine suureneb  väidetavalt kuni 2000% kui kasutada koos piperiiniga.

Kurkumi segu on toitaineterikas segu järgnevatest ürtidest ja vürtsidest: Allepey kurkum (põhikomponent), Ceylon kaneel, kookospulber, apteegitill ehk fenkol, must pipar, ingver, Moringa pulber, looduslik magusaine (Stevia), naatriumvesinikkarbonaat (E500) – naturaalne söögisooda, askorbiinhape ehk C-vitamiin.

Kuidas tarbida?
Kiireima effekti saavutamiseks soovitame esimesed 2-3 nädalat võtta üks teelusikatäis hommikul ja õhtul.  Seejärel võite piirduda ühe lusikatäiega.

Kurkum ja nende erinevus

Kurkumisorte, nagu ka õunasorte, on kümneid erinevaid. Paljud meist on kokku puutunud selle kollase pulbriga, mida leiab pea igast poest. Kurkumi värvuse määrab tema kurkumiinisisaldus – suurem kurkumiinisisaldus võrdub tumedam värvus. Enamus meile kättesaadavast kurkumist on hele-kollase kuni tume-kollase värvusega ja sagedasti pärineb Madrase regioonist Indias. Selle kurkumi kurkumiinisisaldus on kuni 2%. Seda kasutatakse karrides ja toitude maitsestamisel.

EARTH SIGNATURE® kõrgekvaliteetses kurkumisegus kasutame looduslikult kõige kõrgema kurkumiinisisaldusega kurkumisorti. See kurkum kasvab Alleppey regioonis Indias ja sisaldab ca 6% kurkumiini. Tema värvus on tunduvalt tumedam, pruunikas savikarva toon.

Kurkumisegu Päritolu

Meie ürdid ja vürtsid on eetiliselt hangitud vastavat suurt kogemust omavate, põllumeestele orienteeritud tootjate poolt Indias. Me järgime keskkonnateadlikku, looduslikku ja jätkusuutliku tootmisprotsessi – ahel tootjalt tarbijani kätkeb endas madalamat võimalikku süsiniku jalajälge. Pakend on valmistatud ümbertöödeldud paberist, ja tootmine vastab ISO 22000–HACCP standardile. Tagame, et kõik looduslikult vajalikud toitained, antioksüdandid ja neist võimsaim aktiivne toitaine – kurkumiin jäetaks enda algsesse orgaanilisse keskkonda. Meie toode on täiesti vaba igasugustest täite – ja lisaainetest.

Looduses peitub jõud

Läbi klientide tagasiside oleme leidnud, et meie toode räägib iseenda eest.
Alusta juba täna ja avasta enda jaoks looduses peituv jõud.

Ootame sinu tagasisidet!

Mis on kurkum?

Curcuma Longa ehk harilik kollajuur on ingveriliste sugukonda kuuluv taimeliik. Kurkumit on läbi aegade laialdaselt kasutatud nii India ja Hiina rahvameditsiinis kui ka Aasia köögis.

Kurkum on kasulik

Kurkumil, eriti selles sisalduval kurkumiinil, on mitmeid teaduslikult tõestatud tervisega seonduvaid hüvesid. Kurkum on tugev looduslik antioksüdant ja tugeva põletikuvastase toimega.

Klientide tagasiside

Me hindame kõrgelt oma klientide kasutuskogemust ja tagasisidet. Kui sa ei ole varasemalt EARTH SIGNATURE® kurkumisegu kasutanud, siis loe arvustusi mida inimesed arvavad meie tootest.

OSTUKORV
There are no products in the cart!